15.11.2022

Wolontariusze ORLEN Eko

Na terenie pętli autobusowej w Mańkowie gm. Stara Biała grupa 15 Wolontariuszy ORLEN Eko w czwartek, 13 października podjęła się w ramach wolontariatu prac porządkujących.  

W ramach prowadzonych prac wolontariusze uporządkowali teren z zanieczyszczeń, przekopali i zgrabili podłoże, a następnie nasadzili i zabezpieczyli drzewa (klony czerwone) oraz kilkanaście róż, tawuł i traw ozdobnych.

Końcowy efekt tych kilkugodzinnych pracy był satysfakcjonujący dla wszystkich uczestników akcji.

- Wszyscy nasi wolontariusze z dużym zaangażowaniem włączyli się dzisiejsze działania. Spędziliśmy kilka godzin pracując na świeżym powietrzu, humory wszystkim dopisywały. Myślę, że widząc efekt końcowy naszych prac wszyscy teraz czujemy satysfakcję z tego co zrobiliśmy, a okoliczni mieszkańcy otrzymali atrakcyjnie wizualny teren naprzeciwko przystanku autobusowego z którego codziennie korzystają – mówi Magdalena Greśkiewicz z ORLEN Eko, liderka akcji.

Słowa uznania i pomocy, zwłaszcza przy sadzeniu róż, skierował do wolontariuszy wójt gminy Pan Sławomir Wawrzyński oraz radna i sołtys Mańkowa, Pani Agnieszka Malanowska.